Informacje

O nas

Czy szkło nada się do zadaszenia tarasu?

W dobie zanikających przestrzeni zielonych w miastach coraz więcej osób poszukuje rozwiązania, które pozwoli im cieszyć się słoneczną pogodą na własnych warunkach jednocześnie korzystając z prywatności. Doskonałym rozwiązaniem jest taras lub balkon, będący obecnie niemal obowiązkowym elementem nieruchomości mieszkalnych. Zadaszony balkon lub taras pozwala zapewnić sobie funkcjonalność niezależnie od panujących warunków atmosferycznych oraz atrakcyjny wygląd.

Jak osłonić taras lub balkon - pytanie za milion!

Rozwiązań na to, jak zadaszyć taras jest wiele - najtańszym, jednak też najmniej efektywnym, jest płócienna markiza. Alternatywą dla niej są pergole, a także drewniane zadaszenia tarasu. Trwałość tych rozwiązań zależna jest jednak od materiałów, które zostały wykorzystane do ich produkcji. Dodatkowym, działającym na niekorzyść tych rozwiązań aspektem jest fakt, że te nie są w pełni przezroczyste, co sprawia, że częściowo ograniczają one dostęp światła. Czy istnieje inny, zapewniający potencjalnie większą satysfakcję sposób na to, jak zadaszyć taras? Owszem! Są nim przeszklenia wykonane z hartowanego lub laminowanego szkła. Co wyróżnia szkło na tle alternatywnych rozwiązań i w jakich przypadkach skorzystać można z oferowanych przez nie zalet? Do najważniejszych atutów szkła budowlanego należą:

  • wysoka trwałość, którą gwarantuje spełnienie wymagających norm i przepisów budowlanych - wynika z niej wieloletnie użytkowanie przeszklonych zadaszeń,
  • doskonała prezencja wynikająca z szerokiej gamy dostępnych kolorów oraz możliwości obróbki szkła, a także sposobu jego montażu,
  • łatwość utrzymania w czystości.

Jak zadaszyć taras szkłem i jakie są jego inne zastosowania w tym zakresie?

Szklane zadaszenie tarasu to zadanie, które zdecydowanie należy powierzyć specjalistom. Wynika to przede wszystkim z faktu, że odpowiedni montaż przeszklenia jest kluczowy dla zapewnienia bezpieczeństwa użytkowania szklanego zadaszenia. Mówimy głównie o konieczności profesjonalnego montażu, ponieważ wybierając szklany daszek lub osłonę tarasu, przepisy zobowiązują zainteresowaną tym rozwiązaniem osobę do zapewnienia bezpieczeństwa jego użytkowania. Jednym ze sposobów na zagwarantowanie spełnienia wspomnianych norm jest zakup szkła hartowanego lub laminowanego, które opuszczając fabrykę poddane zostały odpowiednim badaniom wytrzymałościowym i nie pozostawiają wątpliwości w zakresie swoich właściwości i trwałości.

Zadaszenie tarasu to rozwiązanie, którym zainteresowani są klienci indywidualni, inwestorzy oraz projektanci, którzy zobowiązani są do przeniesienia wyobrażeń swoich zleceniodawców na papier i znalezienia rozwiązań, które spełnią ich wymagania. 

Jak zabudować taras przed wiatrem i osłonić go przed deszczem?

Zabudowa tarasu na całej jego powierzchni może być wyzwaniem. Jednak profesjonalnie wykonana skutecznie ochroni przed wiatrem, deszczem, śniegiem, chłodem, a nawet promieniowaniem UV. Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku jest właśnie szkło budowlane znane jako szkło niskoemisyjne. Dzięki swoim właściwościom zapewnia ono ochronę przed utratą ciepła, stanowi skuteczną barierę akustyczną znacznie ograniczającą niedogodności wynikające z hałasu występującego w najbliższej okolicy. Dodatkowo, dzięki pełnej przezroczystości (o ile na życzenie nie będzie ono barwione lub pokryte powłokami mogącymi zmieniać jego kolor) zapewnia dostęp do światła i pozwala cieszyć się piękną pogodą w słoneczne dni. Sposobów na to, jak zabudować taras przed wiatrem najczęściej poszukują właściciele powierzchni mieszkalnych lub użytkowych zlokalizowanych na dużych wysokościach. Wysoka trwałość, którą zapewniają szkła budowlane, sprawia, że te świetnie spisują się nie tylko jako zadaszenie tarasu, ale również barierki balkonowe.

Wutkowski - wiemy, jak zadbać o Twoje potrzeby!

Jesteśmy firmą z wieloletnim doświadczeniem w branży szklarskiej. Przez wszystkie lata naszej działalności rozwijaliśmy linię naszych produktów, żeby finalnie przedstawić Państwu szeroką ofertę szkła, która spełni oczekiwania zarówno osób prywatnych, pragnących zadbać o swoje cztery kąty, jak również inwestorów prężnie działających na rynku nieruchomości. Nasze szkło znalazło zastosowanie jako barierki balkonowe w apartamentowcach na terenie całego kraju. Z powodzeniem spełnia ono wymagania branży hotelarskiej, w której wygląd i prezencja elewacji są jednym z kluczowych czynników wpływających na odbiór i opinie klientów na temat obiektu. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą hurtowni szkła Wutkowski i znalezienia rodzaju szkła, które spełni Twoje oczekiwania - w przypadku jakichkolwiek pytań nasi doradcy czekają na Twój telefon!

Napisz do nas +48 52 33 40 810 Zadzwoń
czy-szklo-nada-sie-do-zadaszenia-tarasu