Informacje

O nas

Szklane schody – wady i zalety takiego rozwiązania

Szklane schody to rozwiązanie, które pozwala na uzyskanie wyjątkowego efektu. Nie bez powodu często zdarza się, że osoby, które raz zobaczą schody ze szkła, marzą o tym, aby takie właśnie schody znalazły się w ich domu. Ty również rozważasz montaż szklanych schodów? Dowiedz się, jakie są wady i zalety takiego rozwiązania. 

 

Czy schody ze szkła są bezpieczne?

 

Osoby, które rozważają montaż szklanych schodów, w pewnych momencie zadają sobie pytanie – czy takie schody są bezpieczne? Szkło wykorzystywane do tworzenia schodów jest bardzo wysokiej jakości, a dzięki profesjonalnej, wieloetapowej obróbce, jest również całkowicie bezpieczne. Nie ma żadnego ryzyka, że schody stłuką się lub nie wytrzymają większego ciężaru. Schody takie montowane są na specjalnej, metalowej konstrukcji, dzięki której są one bardzo trwałe. Nie ma tutaj również ryzyka skaleczenia się, ponieważ – nawet w przypadku ukruszenia – szkło nie tłucze się na ostre kawałki. 

 

Szklane schody – powody, dla których warto zdecydować się na takie rozwiązanie

 

Schody ze szkła mają mnóstwo zalet, w związku z czym coraz więcej osób wybiera właśnie takie typ schodów. Jedną z największych zalet szklanych schodów jest to, że wyglądają one niezwykle nowocześnie i w istotny sposób wpływają na wygląd całej aranżacji. Nie da się ukryć – stąpanie po schodach ze szkła jest wyjątkowym przeżyciem. 

Warto podkreślić, że w przypadku schodów szklanych istnieją niemal nieograniczone możliwości. Można swobodnie wybierać spośród różnych kształtów, faktur, a nawet kolorów – zarówno samego szkła, jak i metalowej konstrukcji. Nie ma problemu zarówno z uzyskaniem efektu połysku, jak i stonowanego matu. Wiele osób decyduje się także na dodatkowe doświetlenie schodów, przez co wyglądają jeszcze bardzo intrygująco. Dzięki temu schody ze szkła mogą być idealnie dopasowane do wizji wnętrza. 

Co ważne, szkło doskonale sprawdza się w różnych aranżacjach. Dzięki wykorzystaniu szklanych elementów można dobrze doświetlić i rozjaśnić wnętrze, a także sprawić, że optycznie będzie wydawało się o wiele większe. Odpowiednia aranżacja z wykorzystaniem szkła pozwala na uzyskanie magicznego efektu. Nic dziwnego, że tak wiele osób marzy o schodach ze szkła!

 

Jakie są największe wady szklanych schodów?

 

Oczywiście każde rozwiązanie – szczególnie wykorzystanie szkła w aranżacji wnętrz – ma nie tylko zwolenników, ale też przeciwników. Jakie są najczęstsze zarzuty, stawiane takim schodom? Przede wszystkim przeciwnicy takiego rozwiązania często podkreślają, że jest to tylko chwilowa moda, a wiele osób decyduje się na montaż takich schodów pomimo tego, że nieszczególnie pasują one do reszty aranżacji. Oczywiście nie należy kierować się tylko tym, że coś jest modne. W każdym przypadku należy rozważyć, czy dane rozwiązanie rzeczywiście będzie pasowało do aranżacji i klimatu całego wnętrza. 

 

Wybierz schody ze szkła najwyższej jakości! 

 

Ceny szklanych schodów potrafią być wysokie, choć wiele zależy od wykorzystanych materiałów. Nie warto jednak oszczędzać na samym szkle czy na materiałach, z jakich wykonana jest cała konstrukcja. I nie chodzi tutaj tylko o wygląd schodów ze szkła, ale też o bezpieczeństwo. Właśnie dlatego wykonanie schodów ze szkła warto zlecić profesjonalnej firmie, która ma w tym zakresie duże doświadczenie i będzie w stanie zagwarantować pełne bezpieczeństwo i spektakularny rezultat. 

Napisz do nas +48 52 33 40 810 Zadzwoń
Szklane schody - Wutkowski, Śliwice - Wutkowski 001
# Tagi: