Informacje

O nas

Szkło do kabin – na co warto zwrócić uwagę?

Gdy urządzamy łazienkę, to zawsze stajemy przed dylematem: wanna czy prysznic? Oczywiście zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady oraz zalety, ale często jesteśmy również ograniczeni metrażem i wtedy nie wchodzi nic innego w grę, jak tylko prysznic. Ścianki kabiny prysznicowej mogą być wykonane z różnych materiałów, ale to właśnie szkło jest najbardziej pożądane – każdej łazience doda elegancji, a przy tym jest również funkcjonalne – jeśli zdecydujemy się na odpowiedni rodzaj, to będzie miało jeszcze więcej zalet – jak wybrać szkło do kabin i na co zwrócić uwagę?

Szkło i jego grubość – na co zwrócić uwagę?

Szkło zastosowane w kabinach prysznicowych może różnić się pod wieloma względami – zarówno grubością, kształtem, jak i innymi modyfikacjami, które pełnią wiele istotnych funkcji. Chodzi jednak o to, aby było wytrzymałe oraz łatwe do utrzymania w czystości. Czy grubość szkła ma znaczenie? Czy kabina prysznicowa, w której zastosowano grubsze szklane tafle, jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne i wygodniejsza w użytkowaniu? Okazuje się, że wcale nie musi tak być, ponieważ szkło do kabin to tzw. szkło hartowane, które jest dużo bardziej wytrzymałe od tego tradycyjnego i nawet jeśli szyba jest cieńsza, to nie znaczy, że łatwo ją uszkodzimy. Co istotne, jeśli zdecydujemy się na grube szyby, a kabina otwiera się w systemie jezdnym z rolkami, to ciężkie szkło sprawi, że znacznie trudniej będzie nam przesuwać drzwi, a to na pewno nie wpłynie na ich funkcjonalność. Jeśli więc marzą nam się lekkie drzwi w kabinie prysznicowej, to dokładnie upewnijmy się, że szyba nie jest zbyt ciężka do zastosowanego systemu otwierania.

Rodzaj szkła – transparentne czy przyciemniane?

Jeżeli zależy nam na intymności w łazience, to na pewno nie powinniśmy decydować się na szkło transparentne – choć jest ono bardzo eleganckie i optycznie nie zmniejsza przestrzeni, to jednak nie zapewnia intymności – w takich sytuacjach lepszym wyborem będzie szkło przyciemnianie, satynowe albo na przykład z lustrem. Ponadto w nowoczesnych aranżacjach możemy postawić na takie rozwiązania jak kabiny ze szkłem grafitowym lub czarnym. Pamiętajmy jednak, że taki wybór wiąże się z tym, że nasza łazienka optycznie się zmniejszy – jeśli więc posiadamy niedużą łazienkę, to lepszym wyborem będzie szkło transparentne.

Szkło do kabin a zacieki i kamień

Jeśli obawiamy się zacieków na szkle do kabin oraz osadzającego się kamienia, to najlepszym wyborem będzie szkło transparentne, które posiada specjalną powłokę hydrofobową – dzięki temu szyba jest dłużej czysta i odporna na zabrudzenia. Zacieki i kamień będą także mniej widoczne na szybach satynowych lub ornamentowych, co oznacza, że taki rodzaj szkła jest także wygodniejszy do utrzymania w czystości – jeśli więc obawiamy się nieestetycznych zabrudzeń po każdej kąpieli, to dobrze rozważny, jaki rodzaj szkła zastosować w kabinie prysznicowej.

Szkło do kabin dekoracyjne

Nie mniej od względów funkcjonalnych ważne są również te estetyczne. Pod tym względem mamy bardzo szeroki wybór szkieł do kabin prysznicowych. Możemy między innymi wybrać szkło piaskowane, ornamentowe, a nawet grawerowane na indywidualne zamówienie – można wykonać na nim tak naprawdę dowolny motyw, nawet zdjęcie lub portret – nie da się ukryć, że takim sposobem zapewnimy sobie wyjątkowe efekty w łazience.

Jak wybrać szkło do kabin – na co zwrócić uwagę?

Okazuje się więc, że szkło do kabin prysznicowych to wcale nie taki prosty wybór – przede wszystkim warto zwrócić uwagę na jego funkcjonalność, a także estetykę, zawsze również powinno wpisywać się idealnie w nasze potrzeby i idealnie wkomponować się w styl naszej łazienki. We wnętrzach, w których rządzi minimalizm, najlepszym wyborem będzie szkło transparentne, a jeśli dysponujemy dużą łazienką to również czarne czy grafitowe – takie rozwiązania są szczególnie polecane do nowoczesnych łazienek. Duże łazienki to także większe możliwości, co pozwala nam bez obaw zastosować szkła mleczne, piaskowane czy z lustrem, a wtedy możemy także liczyć na więcej intymności.

Napisz do nas +48 52 33 40 810 Zadzwoń
bathroom-interior
# Tagi: , ,