Informacje

O nas

Jak ograniczyć hałas w biurze?

Hałas w biurze to bez wątpienia jeden z większych koszmarów każdego pracownika i pracodawcy. Obniżona efektywność, brak skupienia, rozdrażnienie a nawet problemy zdrowotne z pewnością nie sprzyjają wydajnej pracy. Dodatkowo w grę wchodzą przepisy, które określają konkretne wymagania i dopuszczalny poziom hałasu, który nie powinien przekraczać 65 dB.

Jak sprostać wymaganiom użytkowników przestrzeni biurowej i obowiązującym przepisom, zapewniając przy tym atrakcyjny wygląd biura?

Hałas w biurze - normy i dopuszczalny poziom hałasu w środowisku pracy biurowej

Przestrzenie biurowe, podobnie jak inne środowiska pracy, wymagają zapewnienia pracownikom bezpiecznych dla zdrowia i życia warunków. Spełnienie tych warunków zapewnić ma ochronę przed szeregiem różnego rodzaju zagrożeń, wśród których wymienić należy czynniki:

  • fizyczne,
  • chemiczne,
  • biologiczne,
  • psychofizyczne.

Hałas w biurze to zagrożenie fizyczne, przed którym legislacyjnie chroni  Polska Norma PN-N-01307:1994 “Hałas. Dopuszczalne wartości hałasu w środowisku pracy. Wymagania dotyczące wykonywania pomiarów”.

Według tej normy dla pomieszczeń administracyjnych, biur projektowych, do prac teoretycznych, opracowania danych i innych o podobnym przeznaczeniu poziom hałasu nie powinien przekraczać wartości 55 dB. W przestrzeniach, do których dostęp mają osoby trzecie (np. klienci) tj. sekretariaty czy też biura obsługi hałas nie może przekroczyć 65 dB. Jak zabezpieczyć więc przestrzenie biurowe tak, żeby spełnione zostały normy hałasu w biurze?

Dopuszczalny poziom hałasu w biurze zapewnić może… SZKŁO

Nowoczesne wnętrza, nawiązujące stylistyką do industrialnych lub przemysłowych przestrzeni cieszą się w dzisiejszych czasach olbrzymią popularnością. Przeszklenia, które przydają nowoczesności wystrojowi wnętrz, nie tylko gwarantują atrakcyjny wygląd przestrzeni, ale również zapewniają ich odpowiednie doświetlenie. Decydując się na wykorzystanie tego materiału w biurze, pojawia się pytanie czy odpowiednio wyciszy on przestrzenie, w których na co dzień przebywać będą pracownicy. Odpowiedź brzmi TAK! Bariery dźwiękowe, jakimi być mogą, chociażby drzwi bezościeżnicowe czy też ściany ze szkła, charakteryzuje bardzo duża wydajność wynikająca z zastosowania warstwowego szkła laminowanego o odpowiednio dobranych parametrach. Dodatkowo jest to szkło bezpieczne a oferowana przez nie wytrzymałość sprawia, że znajduje ono swoje zastosowanie nie tylko jako element dekoracyjny wnętrz, ale przede wszystkim jako element konstrukcyjny budynków lub nawet całych elewacji. 

Szklane domy i wieżowce - jak spełnić normy hałasu w biurze?

Coraz częstsze i dłuższe pobyty w pracy wymagają odpowiednio dostosowanych pomieszczeń biurowych, nie tylko pod względem oświetlenia. Odpowiednio wygłuszone przestrzenie biurowe to lepsze samopoczucie i wydajność pracowników.

Szkło budowlane to szkło bezpieczne, w ofercie  producenta i dystrybutora szkła Wutkowski dostępne jest niezawodne szkło laminowane. Gwarantuje nie tylko wysoką trwałość i przepuszczalność światła dziennego, szkło warstwowe o odpowiednio dobranych parametrach jest skuteczna barierą chroniącą użytkowników przeszklonego budynku przed hałasem z zewnątrz. Świadomi tego, że czasami trudno uwierzyć na słowo zachęcamy do zapoznania się z naszą topową realizacją - szklaną siedzibą naszej firmy!

Napisz do nas +48 52 33 40 810 Zadzwoń
jak-ograniczyć-hałas-w-biurze
# Tagi: , , , , ,