Informacje

O nas

Szkło zbrojone – czym się charakteryzuje? Kiedy warto je wykorzystać?

Szkło zbrojone – co to takiego?

Szkło zbrojone to produkt, który tylko tym różni się od tradycyjnych szklanych tafli, że została w nim zatopiona stalowa siatka o kwadratowych oczkach. Dzięki temu jest ono znacznie bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne – nawet jeśli zostanie rozbite, to nie rozsypie się w niezliczoną ilość drobnych kawałeczków. Nieco inny jest również sam proces produkcji – wykonuje się je metodą walcowania. Stąd też przede wszystkim jego główne zastosowanie w budynkach przemysłowych, gdzie zapewnia znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa. Szkło zbrojone znajduje zastosowanie do szklenia hal i świetlików – znacznie lepiej zniesie ono obciążenia wywołane na przykład śniegiem. Jest to więc produkt, który znacznie zwiększa bezpieczeństwo w budynkach. I w tym celu można również zastosować je w naszych budynkach mieszkalnych - jeśli oczywiście zależy nam na większym bezpieczeństwie. Obecnie jednak zauważa się wyraźny trend, w którym szkło zbrojone stosowane jest w budynkach mieszkalnych, biurowcach czy w nawet budynkach użyteczności publicznej przede wszystkim w celach dekoracyjnych – ten rodzaj szkła idealnie wpisuje się między innymi w nowoczesne, industrialne budownictwo oraz w mieszkania urządzone w tym stylu.

Szkło zbrojone jako element aranżacji

Czy zatem szkło zbrojone jest dobrym produktem do aranżacji mieszkań? Jeśli weźmiemy pod uwagę, że nowoczesne aranżacje opierają się na takich naturalnych, a przy tym chłodnych i surowych materiałach jak beton, cegła czy metal, to szkło zbrojone idealnie wpisuje się w te trendy. Szyby zbrojone to właśnie kwintesencja surowości, a duże tafle ze stalową kratką świetnie wkomponują się w industrialne aranżacje i można wykorzystać je zarówno na zewnątrz, jak i do nowocześnie urządzonych wnętrz np. jako ścianki działowe,. Ponadto możemy wykorzystać je także na wiele innych sposobów w swoim domu, biurze czy mieszkaniu. Ścianką ze szkła zbrojonego możemy na przykład wydzielić strefy w biurze, a w mieszkaniu oddzielić od siebie jadalnie od kuchni lub wydzielić część salonu – transparentne szkło zbrojone na pewno nie pomniejszy przestrzeni, a nawet wprost przeciwnie - może sprawić, że stanie się optycznie większa i wpadnie do niej więcej efektownego światła. Ponadto świetnie komponuje się ono nie tylko z betonem czy cegłą, ale również z drewnem, a to oznacza, że właściwie można je zastosować nie tylko w industrialnych aranżacjach, ale również tych klasycznych. Co istotne, szkło zbrojone można zakupić nie tylko w transparentnym kolorze, ale również innym, np. brązowym, co daje jeszcze większe możliwości.  

Szkło zbrojone jako element mebli i sprzętów

Szkło zbrojone można także wykorzystać w prywatnych aranżacjach w nieco innych sposób, na przykład jako element mebli i sprzętów. Świetnie sprawdzi się między innymi jako blat stolika czy biurka, a nawet blatu kuchennego. Można je również zastosować jako element szafek i regałów. Tak więc możliwości co do tego, jak można wykorzystać szkło zbrojone w mieszkaniach, są na prawdę bardzo duże i ograniczone co najwyżej naszą wyobraźnią. Nie można również zapomnieć o fakcie, że takie szkło to dla nas większe bezpieczeństwo w domu czy w biurze.

Napisz do nas +48 52 33 40 810 Zadzwoń
abstract-texture-background-reinforced-glass-design-element
# Tagi: ,