Informacje

O nas

Szkło do balustrad – postaw na bezpieczeństwo

Marzysz o balustradzie szklanej przy schodach, na balkonie lub na tarasie? Nic dziwnego – takie rozwiązanie doskonale wpisuje się we współczesne trendy architektoniczne, a przy tym pozwala na uzyskanie niezwykle estetycznego, designerskiego efektu. Sprawdź, czy taka balustrada będzie dobrym wyborem i dowiedz się, jakie szkło do balustrad warto wybrać, aby mieć gwarancję bezpieczeństwa.

 

Czy szklana balustrada to dobry wybór?

 

Nie ma wątpliwości co do tego, że szklane balustrady wyglądają bardzo nowocześnie. Wystarczy spojrzeć na nowoczesne wieżowce, a nawet na bloki mieszkalne na nowych osiedlach – nie brakuje tam szklanych balustrad na balkonach, a także wielu innych elementów szklanych. Dzięki temu budynki wydają się o wiele bardziej przestronne, a światło z łatwością przenika przez szkło.

 

Wiele osób zastanawia się jednak, czy szklane balustrady to dobry wybór – szczególnie jeśli chodzi o przeszkolenia przy schodach czy na balkonach. Z pewnością warto rozważyć wykorzystanie elementów szklanych – między innymi z powodu bezpieczeństwa czy z uwagi na możliwość uzyskania interesującego efektu.

 

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 

Jedno z najczęściej zadawanych pytań dotyczy bezpieczeństwa. Nic w tym dziwnego – przeszklony balkon czy wysokie schody rzeczywiście mogą budzić pewne obawy. Należy jednak mieć świadomość, że w takich przeszkleniach nie wykorzystuje się "zwykłego" szkła, w przypadku którego wystarczy lekkie uderzenie, aby je stłuc. W budynkach wykorzystuje się nowoczesne szyby hartowane i laminowane, które są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także na zmiany temperatury czy nagrzewanie się szyb.

 

Nie tylko szkło przezroczyste

 

Przezroczyste szkło do balustrad pozwala na uzyskanie bardzo ciekawego efektu – szczególnie jeśli chodzi o raz otwartą przestrzeń i niezakłócony widok. Warto jednak wiedzieć, że szkło takie nie musi być przezroczyste. Osoby, które cenią sobie nietuzinkowe rozwiązania, z pewnością docenią różnego typu elementy ozdobne, a także szkło w różnych kolorach. Istnieje bowiem możliwość barwienia szkła na wiele ciekawych kolorów. W ten sposób można z łatwością dopasować je do wystroju wnętrza, w którym znajdują się schody, a nawet do koloru elewacji. Możliwości jest jeszcze więcej – od diod LED aż po drukowanie grafik pomiędzy taflami. Warto z nich skorzystać!

 

Szklane balustrady – jakie szkło wybrać?

 

W większości przypadków firmy, które zajmują się przygotowywaniem szkła do balustrad, oferują pełne wsparcie w zakresie doboru szkła. Niezbędne są bowiem odpowiednie umiejętności i wiedza, aby dobrze dopasować typ szkła do danych schodów czy na taras. Osoby zainteresowane montażem elementów szklanych nie muszą więc samodzielnie dobierać rodzaju szkła. Dotyczy to także sposobu montażu szkła.

 

Istotne jest to, aby – jeszcze na początkowym etapie – dokładnie poinformować specjalistę o swoich oczekiwaniach. Pozwoli to na uniknięcie sytuacji, w której – już po obróbce szkła – okaże się, że spełnienie oczekiwań nie jest już możliwe. Koniecznie opowiedz, czego dokładnie potrzebujesz i jak wyobrażasz sobie szklaną balustradę – na tej podstawie dobrany zostanie rodzaj szkła.

 

Ile kosztuje szkło do balustrad?

 

Cena szkła do balustrad uzależniona jest od wielu czynników, takich jak rozmiary czy parametry (liczba i grubość poszczególnych tafli szkła), a także sposobu montażu. Oczywiście im prostsza będzie forma danej balustrady, tym cena będzie niższa. Jeżeli zależy Ci na trwałości, a przede wszystkim na pełnym bezpieczeństwie, ceny rozpoczynają się od kilkuset złotych za metr kwadratowy. Pamiętaj jednak, że szkło do balustrad to wieloletnia inwestycja, która zachowa dobry wygląd przez długi czas.

 

Podsumowanie

 

Szkło do balustrad jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, zarówno w budynkach komercyjnych, jak i w prywatnych domach. Biorąc pod uwagę, że takie szkło jest w pełni bezpiecznie, a przy tym doskonale wpisuje w obecne trendy aranżacji wnętrz, warto rozważyć szkło do balustrad przy schodach czy na tarasie. Dzięki temu wnętrze lub budynek zyska nowoczesny wygląd.

Napisz do nas +48 52 33 40 810 Zadzwoń
Szklane balustrady - Porta Mare Wellness SPA Dziwnówek - Wutkowski 002 Szklane balustrady - Porta Mare Marina, Dziwnów - Wutkowski 006 Szklane balustrady - Linea Mare, Pobierowo - Wutkowski 003 Szklane balustrady - Perłowa Przystań, Kołobrzeg - Wutkowski 003 Szklane balustrady - Baltic Marina Residence, Kołobrzeg - Wutkowski 002 Szklane balustrady - Porta Mare Baltica, Kołobrzeg - Wutkowski 007 Szklane balustrady - Victoria Apartments, Szczecin - Wutkowski 007 Szklane balustrady - Sceneria Parkowa, Gdynia - Wutkowski 003 Szklane balustrady - Osiedle Halvove, Gdańsk - Wutkowski 009 Szklane balustrady - Sella Centre, Gdynia - Wutkowski 015 Szklane balustrady - Wojska Polskiego, Wałcz - Wutkowski 001 Szklane balustrady - Szklane Tarasy Park, Piła - Wutkowski 002 Szklane balustrady - Apartamenty Opacka, Gdańsk - Wutkowski 014 Szklane balustrady - Nowe Orłowo, Gdynia - Wutkowski 006 Szklane balustrady - Nadmorski Dwór, Gdańsk - Wutkowski 005 Szklane balustrady - 19 Dzielnica, Warszawa - Wutkowski 003 Szklane balustrady - Apartamenty Okrzei, Sopot - Wutkowski 002 Szklane balustrady - Hotel Evita, Tleń - Wutkowski 004 Szklane balustrady - Wutkowski, Śliwice - Wutkowski 001 Szklane balustrady - Bokserska 71, Warszawa - Wutkowski 002 Szklane balustrady - Mińska 69, Warszawa - Wutkowski 001
# Tagi: , , ,